Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/futbolyo/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1116
iDDAA SİSTEM OYNAMA VE HESAPLAMA [Arşiv] - Futbol Yorum

PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : iDDAA SİSTEM OYNAMA VE HESAPLAMA

kumandaci
10-01-06, 01:32 AM
Sistemli oyunlar ,oynadığınız kupondaki maçlardan bilemediğiniz maç olsa bile size kazanma şansı veren bir oyun tarzıdır.

Bunu örneklerle anlatırsak;

Diyelim 5 maç seçeceksiniz.Bu 5 maç içindende 1 tane hatalı tahmin hakkım olsun dersek.Kuponda sistem 4 ü işaretleyeceksiniz.
Yani Oynan maç sayısından 1 eksik olan rakamı sistem alanına işaretleyeceksiniz.eğer siz yok ben bu 5 maçtan 2 tanesi hatalı olsa bile kazanayım derseniz.sistem alnında 3 ü işaretlemeniz gerekecektir.
Sistem Alanına İşaretlenecek Maç Sayısını Bulma Formülü:

Sistem alanına işaretlenecek rakam=(Oynan maç sayısı – Hatalı tahmin sayısı)

1.örnekte (oynan maç sayısı:5- Hatalı tahmin sayısı:1)= 4
2.örnekte (oynan maç sayısı:5- Hatalı tahmin sayısı:2)= 3 sistem alanına işaretlenmesi gereklidir.

SİSTEMLİ KUPON İÇİN ÖDENECEK PARANIN HESAP YÖNTEMİ :
Hesaplamalar Permütasyon kuralına göre yapılır.
Oynan maç sayısına :a
Sistem alanına işaretlenen rakam:b dersek.
a*(a-1)*(a-2)*..... (burada azalarak yazılacak sayı miktarı b kadar)
b*(b-1)*(b-2)*..1 bu formülden çıkan sayı sistemli oyunda bilgisayarın sizin için oynayacağı kuponların sayısıdır.
1.Örneği uygularsak: 5*4*3*2 sonuç=5
Oynan maç sayısı:a=5 4*3*2*1
Sistem alanına
işaretlenen rakam :b=4

bilgisayar sizin için 4 er maçlık 5 kupon hazırlayacaktır. Ödeyeceğin
parada .Misli yapmazsan 5 YTL dir

2. Örneği uygularsak: 5*4*3 sonuç=10
Oynan maç sayısı:a=5 3*2*1
Sistem alanına
işaretlenen rakam :b=3

bilgisayar sizin için 3 er maçlık 10 kupon hazırlayacaktır. Ödeyeceğin
parada misli yapmazsan 10 YTL dir.

kumandaci
10-01-06, 01:56 AM
İDDAA SİSTEMLİ OYUN OYNARKEN KAFASI KARIŞANLARA HESAP YÖNTEMİ
Bazı arkadaşlar 5 maç oynayıp,sistem 2 yi işaretlemekle sistem 3 ü işaretleme arasında ödenecek para açışından fark neden yok diyorlar Gerçektende ödenecek para ikisi içinde 10YTL oluyor.
Bunun sebebi ise her iki sistem oyunda üretilen kolon sayıları aynı 10 olmasından kaynaklanıyor.
Bu bilgiyi biraz açarsak; A B C D E gibi 5 adet maç tahmin yapalım.

Sistem 2 ye göre üretilecek kolonlar sırası ile;
A-B ; A-C ; A-D ; A-E ; B-C ; B-D ; B-E ; C-D ; C-E ; D-E TOPLARSAN 10 Kolon ürettiğini görürsün.

SİSTEM 3 e göre üretilecek kolonlar sırası ile;
A-B-C ; A-B-D ; A-B-E ; A-C-D ; A-C-E ; A-D-E ; B-C-D ; B-C-E ; B-D-E ; C-D-E ;TOPLARSAN 10 kolon ürettiğini görürsün.Varmı anlaşılmayan taraflar ,varsa buraya yazın

kumandaci
10-01-06, 01:58 AM
SİSTEMLİ OYUN PARA KAZANDIRIRMI SORUSUNA CEVAP ARAYALIM: Üst bölümde vermiş olduğum örneğe devam edersek ,oluşacak durumu bir görelim. Diyelimki ,oynadığımız 5 maç için, her maçın oranı 2 olsun( hesap kolaylığı açısından tabii) ve biz ,2 maçın sonucunu doğru tahmin yapamadığımızı kabul edelim .Bu maçlarda D ve E maçları olsun.Aşağıda açıklanan kısmda görüleceği gibi ;

SİSTEM 2 (içinde D ve E geçen maçlar tutturamadığımız için silindiğinde) geriye sadece A-B; A-C; B-C OLARAK 3 KOLONU DOĞRU BİLMİŞ OLACAĞIZ.Oranlarını çarparsak(2x2)+(2x2)+(2x2) =12 YTL kazanmış olacağız.(10YTL kupon bedeline karşılık)

SİSTEM 3 (içinde D ve E geç maçlar tutturamadığımız için silindiğinde) sadece A-B-C maçından dolayı 1 DOĞRU KOLON BİLMİŞ OLACAĞIZ.(Oranlarını çarparsak (2x2x2) =8 YTL kazanmış olacaktık.(10 YTL kupon bedeline karşılık)
SORUYORUM ;SİZCE HANGİSİNİ OYNAMAK DAHA MANTIKLI OLUR. sistemli oyanmak yerine ,çok güvendiğimiz A;B;C maçlarına misli oynasaydık duruma bakalım. (2x2x2)=8 YTL yani 1 YTL karşılığında 8YTL kazanacaktık.bu kupona 3 misli oynasaydık 3x8=24 YTL kazanmış ayrıca boşunada fazladan 7 YTL de vermemiş olacaktık.
BENİM ŞAHSİ FİKRİM AZ SAYIDA VE GÜVENİLEN MAÇLARA MİSLİ OYNANMASIDIR.PARA MUSLUĞU OLUK OLUK AKMASADA,DEVAMLI AKAN BU MİKTARLAR PARASIZLIĞIMIZA ÇARE OLABİLİR

hakansezer
10-01-06, 02:06 AM
Baba ne yaptın sen yaa?Az bişi aklım vardı o da karıştı gitti ;)
Çok saol gerçekten bayağı uğraşmışsın.
Umarım faydalı olur herkese.

quised
10-01-06, 03:22 PM
kumandaci valla gerçekten teşekkür ederim umarım üyelerimiz bundan yararlanıp çok paralar kazanırlar

kumandaci
10-01-06, 04:08 PM
........BENİM ŞAHSİ FİKRİM AZ SAYIDA VE GÜVENİLEN MAÇLARA MİSLİ OYNANMASIDIR.PARA MUSLUĞU OLUK OLUK AKMASADA,DEVAMLI AKAN BU MİKTARLAR PARASIZLIĞIMIZA ÇARE OLABİLİR

SİSTEMLİ OYUNDA ALTERNATİF KAZANÇ YOLU

En fazla 3-4 bankoluk maç tespit edilmelidir.Bunlarda oranı 1,40-1,70 arasından seçilmelidir.(Bu maçlar: A,B,C diyelim)

Ayrıca 2 maçta, ilk yarı/maç sonucuna göre seçim yapılacak (Bu maçlar; D,E diyelim).Bu seçim sırasında ilk yarı/maç sonucu 1/1 2/2 olanlardan ve oranı 1,5-2,5 arasından takımın gol atma istatiğinden de yararlanmak koşulu ile seçilerek kupona dahil edileceklerdir.

Son olarakta bize tutarsa para getirecek olan 1 maçta daha seçim yapılacaktır (Bu maçta F diyelim) .Bu son seçimi yapılan maç için; ilk yarı /maç sonucunagöre oynanacak ve oranları yüksek olan 1/0 2/0 1/2 2/1 arasından , gene takımın gol atma istatiğinden yararlanarak makul olan seçim yapılacaktır.
A.....1,6 Banko
B.....1,5 Banko
C.....1,7 Banko
D.....2,2 ilk yarı/mac sonucu (1/1 veya 2/2)*
E.....1,8 ilk yarı/mac sonucu (1/1 veya 2/2)*
F.....12 ilk yarı/mac sonucu(1/0 veya 2/0 veya 1/2 veya 2/1)

Sistem alanına 2 işaretlenerek,1 hatalı maç olsa bile kazanma şansı vereceğiz.(BANKOLAR KESİN TUTMAK ŞARTI İLE)
Bunun için misli yapmazsak 3 YTL ödeyeceğiz.

Kazanç oranlarlarının hesabı:
AxBxC=Banko oranı
1,6x1,5x1,7=4,08

Sistemli oyundaki maçların oranın hesabı :
(DxE) (DxF) (ExF)
(2,2x1,8) (2,2x12) (1,8x12)
(3,96) (26,4) (21,6)

Toplam Kazanılacak oran:

(4,08x3,96) (4,08x26,4) (4,08x21,6)
(16,15) (107,71) (88,12)

Görüleceği üzerine ilkyarı/mac sonucundan 2 si tutuğunda kazanılacak oranlar;
en kötü ihtimalle 16,15 ile en iyi ihtimal 107,71 arasında değişmektedir.
Eğer ilkyarı/maç sonucu tahminlerin hepsi tutmuşsa bu sefer kazanılacak oran
16,15+107+71+88,12
211,98 olur.

* elbette takımların gol istatiğine baktıktan sonra 1/0 veya 0/2 de oynayabilirsiniz.
Buradaki püf nokta takımların evinde veya deplasmanda attıkları gollerin çoğunlukla hangi yarıda attıkları veya yediklerini kontrol edip oranlamaktır.

gokhannnnn
11-01-06, 11:03 AM
Arkadaşlar dün sistemli oynamayı öğrenmek adına bit kupon yaptım ve tuttu, ama ben hala bunu anlayabilmiş değilim.Toplam kazanabileceğim miktar 83 ytl olarak gorunuyordu bugun baktım 151 ytl kazanmışım.Sistem 2 yi işaretlemiştim 2 banko tek maç hata şansı verdim(en azından öyle yaptığımı sanıyorum).Ben sistem 2 yi işaretlememe ragmen neden sistem 4 olarak goruluyor anlamadım.

111 PALERMO - BARI BANKo 1 1 / 5 - 4 1.3-0.0
112 BASTIA - AMIENS 1 X / 2 - 0 1.6-0.0
122 LORIENT - GUINGAMP 1 X / 2 - 1 1.8-0.0
124 BARNSLEY - GILLINGHAM 1 1 / 1 - 0 1.6-0.0
132 SWANSEA - MILTON KEYNES DONS BANKO 1 1 / 3 - 1 1.4-0.0

Kazanabileceğiniz Maksimum Tutar= 83,87 YTL *
Bilet No = 16789681790024714820
Bilet Bedeli = 30,00 YTL
Misli = 10
Sistem = 4
Toplam Oran = 8,39

sedaps
11-01-06, 01:24 PM
Kumandaci Güzel Bir Taktik Ama Bu Iddaa Denen Zikkim Da Her Yolu Denedim Şans Olmadan Olmuyo Şansi Varsa Zati Gözün Kapali Oyna:)

volkanyolcu
30-05-08, 03:18 AM
-----reklam yok-----
dogru yerdeki cevabın duruyor...

yalçın
30-05-08, 04:11 AM
Kumandacı arkadaşım.Öncelikle önemli bir konuya temas ettiğin için teşekkür ederim.Gerçi bizlerde zaman zaman bu köşede sistemli oyun hakkında bilgiler vermeye çalıştık.Fakat arkadaşların çoğu genellikle alışılagelmiş klasik oyun diyebileceğimiz MİSLİ oyununu tercih ettikleri için verdiğimiz bilgiler unutuldu veya bir köşede kaldı.Kabul etmek gerekirki önce oynayacağın oyunu ve püf noktalarını bilmek gerek.Ben sistemli oyunu devamlı misli oyuna tercih etmişimdir.Misli oynayan arkadaşları bir kaç gruba ayırıyorum.
Bunlar:
1.GRUP: Eğlence mahiyetli oynayan ve Az olsun benim olsun diyenler.Bu Gruptakiler bütçelerini fazla sarsmazlar bir nevi hobilerini tatmin için oynarlar.Amaçları para kazanıp zengin olmak değil de günün heyecanını yaşamak isterler.
2.GRUP:Gelir düzeyi normal olup içinde kumara karşı az da olsa özenti duyanlar.Bu gruptakiler öncelikle misli 20-30 diyerek başlarlar ve zamanla misli miktarı 50 ve 100 e kadar çıkar.Daha sonra bataklığa yavaş yavaş sürüklenirler.
3.GRUP: Gelir düzeyi yüksek olup 1000 YTL ve üzeri misli oynarlar.Bu Gruptakiler daha ziyade 3-4 maça oynarlar fazla maça oynamazlar.Çoğu kez kazanırlar.Bilinçli oynarlar fakat Kaybettikleri daima aldıklarından fazladır.
Gelelim sistemli oyuna:
Sistemli oyunda bankosuz sistemli oynanmaz.Bunu peşinen kabul edelim.Oynanır fakat çoğu kez yatırdığın parayı alamazsın.Onun için oynanmaz diyorum.Yukarıda örneğini gayet güzel vermişsin.5 maça sistem 3 diyerek 10 YTL vereceksin.3 maçı tutturduğunda ise 8 YTL alacaksın.Böyle oyun olmaz.Görüyorum çoğu arkadaşlar 5 maç yazıp sistem 4-5 diyor ve 6 YTL yatırıyor.4 maç tutsa bile (her maçın oranını 2.00 kabul etsek) 16 YTL alacak.Oysa aynı paraya bankolu sistem oynansa bu miktar daha fazla olacaktır.
Olaya bir de şöyle bakalım.
Diyelim ki 4 maça misli oynandı.Bir maç tutmayınca kupon yatmıyormu. Yatıyor.Şayet misli oynanan 4 maçın tutacağından eminseniz bu dört maçı neden banko olarak sistemliye oturtmuyoruz.Bu bankoların haricinde de dolgun oranlı 5 maç tesbit edip ve sistem 3 işaretlenirse alınacak para hiç olmasa bir yaraya merhem olur.Ayrıca sistemlide bizlere yanılma hakkı tanınıyor.Bu avantajı neden kullanmayalım.

wolfvolky
17-09-08, 03:36 PM
Kumandacİ ArkadaŞim Sen Babani Kandir Iddaa Da Kim TutturmuŞ 12 Lİk Oran 12 Lİk Oran Tutturuyorsan Sen Boyle Sitelerle Ugrasma Git Arabanla Gez.sanki 12 Lİk Oran Da Öyle Su Gİbİ Cok Egİl Mİ?bİr Kere 12 Lİk İ Orani Tuttursan Bİle Bankolar Yatirir Adami.mesela Ben De Hep Bankolar Yatiriyor Kuponu.

Roccotr
17-09-08, 03:46 PM
Kumandacİ ArkadaŞim Sen Babani Kandir Iddaa Da Kim TutturmuŞ 12 Lİk Oran 12 Lİk Oran Tutturuyorsan Sen Boyle Sitelerle Ugrasma Git Arabanla Gez.sanki 12 Lİk Oran Da Öyle Su Gİbİ Cok Egİl Mİ?bİr Kere 12 Lİk İ Orani Tuttursan Bİle Bankolar Yatirir Adami.mesela Ben De Hep Bankolar Yatiriyor Kuponu.

1.Eski tarihli bir konuya mesaj yazmışsın.
2.Eleştiriyi yaparken maksadını aşmışsın.
3.Sitemizde paylaşım esastır.

Lütfen eleştiri de yaparken seviyemizi koruyalım.
Diğer sitelerden farkımız budur.
Bilgine.

deneme
deneme

Fatal error: Call to a member function unlock_tables() on a non-object in /home/futbolyo/public_html/forum/includes/functions.php on line 4999